Комплект для проведення уроків "Сходинки до інформатики" у 2 класі Посібник для вчителя "Сходинки до інформатики, 2клас: конспекти уроків". Розробки уроків
Робочий зошит "Сходинки до інформатики", 2 клас Програмне забезпечення "Сходинки до інформатики". Навчально-розвивальні ігрові програми для 2класу

Для успішної реалізації завдань нового предмета, особливо на початковому етапі його впровадження, вчителю вкрай необхідна цілісна апробована система навчання.

Проте нові, ще не випробовані практикою підручники залишають у педагога багато запитань. Наприклад:

 • Що робити в практичній частині уроку, якщо відповідна глава підручника містить переважно теоретичний матеріал?
 • Чим заповнити теоретичну частину на уроці, присвяченому (згідно з підручником) формуванню суто практичних навичок роботи з комп'ютером?
 • Як побудувати урок, якщо клас неможливо поділити на групи?
 • За допомогою яких програм-тренажерів формувати навички роботи дітей з мишею та клавіатурою?
 • Які середовища виконання алгоритмів будуть доступними і цікавими для молодших школярів?
 • Які комп'ютерні програми використовувати для підтримки вивчення інших навчальних предметів?

Видавництво «Світич», яке протягом 10 років здійснювало методичну підтримку однойменного варіативного курсу, має відповідь на кожне з таких запитань.

Залучивши вчителів-практиків з усієї України та узагальнивши десятирічний досвід, ми розробили систему викладання нового предмета, яка базується на вимогах нової державної програми, і пропонуємо відповідне навчально-методичне забезпечення.

 • Програмний продукт «Сходинки до інформатики Плюс: комплекс навчально-розвивальних ігрових програм для 1-7 класів».
 • Робочий зошит учня «Сходинки до інформатики. 2 клас».
 • Посібник для вчителя «Сходинки до інформатики. 2 клас»
  (методичні рекомендації, розгорнуте поурочне планування, детальні конспекти уроків з цікавими сюжетними розповідями, технологія роботи з комп’ютерними програмами «Сходинки до інформатики Плюс»).

Пропонований навчально-методичний комплект ефективний при використанні з будь-яким з альтернативних підручників, оскільки він базується безпосередньо на змісті державної навчальної програми предмета. Найбільш цілісну систему комплект складає разом з підручником авторів Г. В. Ломаковської, Г. О. Проценко, Й. Я. Ривкінда, Ф. М. Рівкінд, відповідно до глав якого у зошиті для учня та посібнику для вчителя зазначено назви уроків. Однак матеріал посібників не дублює зміст підручника, а розширює і доповнює його.

Система навчання предмета "Сходинки до інформатики" у 2-му класі з використанням навчально-методичного забезпечення видавництва "Світич" описана в журналі "Учитель початкової школи", 2013, №3 та схематично представлена у розгорнутому поурочному плануванні >>.